Як вибрати ДБЖ

Тип пристрою

Резервні ДБЖ (off-line) — якщо напруга в мережі падає або зникає, ІБП переключаються на роботу від батареї. Резервні ДБЖ здатні автономно працювати протягом короткого часу — близько 10-15 хвилин. За цей час можна завершити роботу техніки, щоб уникнути негативних наслідків у разі різкого відключення електроенергії. Не варто купувати такі пристрої, якщо електрична мережа відрізняється частими стрибками напруги, це може привести до швидкого закінчення терміну служби батареї ДБЖ. Заказати можна тут http://prel.prom.ua.

Переваги — невисока вартість, простота пристрою, низький рівень шуму, високий коефіцієнт корисної дії. Недоліки — недовгий час автономної роботи, час перемикання на роботу від батареї. Призначення — захист окремих ПК, недорогих периферійних пристроїв, що працюють вдома або в офісі.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ (line-interactive) — ці пристрої мають вбудований автоматичний стабілізатор напруги. Перемикання на роботу від батареї відбувається тільки при повній відсутності напруги, що дозволяє економити ресурс батареї ДБЖ.

Переваги — тривалість автономної роботи більше, ніж у резервних ДБЖ (до 20 хвилин), такі пристрою не залежать від стрибків напруги в мережі, висока ступінь захисту техніки, більш економічні у порівнянні з моделями on-line. Недолік — вартість вище, ніж у резервних ДБЖ. Призначення — мережі з частими стрибками напруги для захисту ПК, робочих станцій, периферії, файл-серверів.

ДБЖ з подвійним перетворенням (on-line) — особливістю таких ІБП є відсутність часу перемикання на роботу від батареї, що забезпечує дійсно безперебійну роботу техніки.

Переваги — найвища ступінь захисту електроприладів, час переходу на роботу від батарей дорівнює нулю, здатні працювати з технікою високої потужності. Недоліки — висока вартість, низький коефіцієнт корисної дії, велике тепловиділення. Призначення — мережі з частими стрибками напруги, для живлення дорогого устаткування, серверів, комп’ютерного відділу або всієї будівлі цілком.

Потужність

Потужність є одним з найважливіших параметрів при виборі джерела безперебійного живлення.

Щоб визначитися з потужністю ДБЖ, необхідно підсумувати потужність всієї техніки, яка буде до нього підключена. Потужність ДБЖ вимірюється в вольт-амперах (ВA), а всієї сучасної техніки — у ВАТ (Вт). Для того щоб потужність у вольт-амперах перетворити в вати, потрібно потужність ДБЖ помножити на коефіцієнт 0.6-0.7. При цьому рекомендується додавати в запас ще 20-30%, щоб в подальшому при покупці нової техніки не довелося міняти ДБЖ.

Орієнтовна повна потужність ДБЖ для деяких споживачів:

  • для офісного комп’ютера з ЖК-монітором — 350-700 ВА;
  • для робочої станції або потужного ігрового комп’ютера — 700-1000 ВА;
  • для сервера — щонайменше 1000 ВА.

Тип електроживлення

Однофазна мережа — більшість ДБЖ невисокої потужності розраховані на підключення саме до такої мережі, використовуються в квартирах і офісах.

Трифазна мережа — ДБЖ, що працюють від трифазної мережі, це часто надпотужні надійні пристрої, до яких може бути підключена ціла кімната або будинок.

Час роботи при повному навантаженні

В основному час роботи ДБЖ при повному навантаженні складає 5-20 хвилин в залежності від типу джерела. Цього достатньо, щоб встигнути завершити роботу підключених пристроїв.

Якщо потужність ДБЖ велика, то підключена техніка з низькою потужністю може працювати протягом більш тривалого часу. У деяких ДБЖ передбачено підключення додаткових батарей і, відповідно, більший час автономної роботи, що дуже корисно в разі забезпечення безперебійного харчування для сервера.

Джерело безперебійного живлення може бути оснащений інтерфейсом Ethernet 10/100, RS-232 або USB. Завдяки інтерфейсу ДБЖ має зв’язок з комп’ютером і може передавати інформацію про стан батареї і параметрах електричної мережі, а також запустити процес збереження даних і завершення роботи операційної системи.

Необхідно звернути увагу на кількість вихідних роз’ємів живлення, якщо ви хочете підключити до ДБЖ кілька пристроїв.

Важливо також перед покупкою ДБЖ переконатися, що програмне забезпечення пристрою сумісно з комп’ютером, до якого він буде підключений.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *