Чи існують правила та вимоги до пам’ятників на могилу

Головною метою встановлення пам’ятника, який встановлюють на могилі померлої особи – показати, що цю особу любили і завжди будуть пам’ятати про неї. Нерідко пам’ятні споруди несуть інформацію про релігію, яку сповідувала людина. Вони можуть бути різними і не снує обмежень та певних правил щодо їх вигляду. Загальнолюдські вимоги, яки повинні контролювати кладовища полягають в тому, щоб пам’ятник був встановлено надійно на могилі, не заважав проходу до інших сусідніх ділянок, а також не ображав почуття  інших відвідувачів кладовищ. Проте необхідно виділити й існуючі традиції оформлення, що склалися протягом років, з врахуванням й релігійних канонів.

Пам’ятники бувають традиційні та особливі. У слов’янських народів класичний пам’ятник — це вертикальна плоска стела, з заокругленим або скошеним верхом, з розширенням донизу або догори. Іноді з рельєфним декором, найчастіше використовують православний хрест. До особливих пам’ятників відносяться бюсти, обеліски, статуї,  та скульптури, абстрактні фігури, меморіальні комплекси, кам’яні брили та багато іншого. Матеріал на виготовлення пам’ятників обирають різний, найбільш традиційними є використання мармуру або граніту, або їх поєднання. Гранітний пам’ятник – самий довговічний і не потребує багато догляду. Мармур – більш складний натуральний камінь, проте можливості його дизайну дуже різноманітні, серед статуї, рельєфи, хрести, скульптурні квіти тощо. Колір та види текстури мармуру більш різноманітні, ніж у граніту.

Штучний камінь поступається за строками служби граніту та мармуру, проте й нижча його вартість. Бетонний пам’ятник дуже реагує на зміну температури клімату, тому швидко покриється тріщинами та руйнується.

Існують й елегійні особливості оформлення пам’ятників. Православний пам’ятник — це тільки хрест, проте церква не рекомендує обмежень в оформленні. Мусульманські пам’ятники традиційно оформлюють стримано, в ісламі не можна використовувати зображення на надгробку у вигляді фото покійного, тільки текст, орнамент і символи.
Можуть бути вимоги оформлення для окремих меморіальних ділянок, коли пам’ятники виконуються в однаковому стилі, наприклад меморіал для загиблих військовослужбовців. Останнім часом набуває популярність оформлення пам’яток QR-кодом. Це невеличка піктограма, по якій через зашифровану у QR-коді посилання зі смартфону можна перейти на сторінку пам’яті покійного, що дає можливість отримати про померлого інформацію, безумовно ще використовується для відомих людей країни.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *